A+ R A-
Marcin Wójcik

Marcin Wójcik

Adres witryny: E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

INFORMACJA O UTRACONYCH DOWODACH

środa, 12 lutego 2014 09:12 Opublikowane w Z życia Gminy

CHROŃMY  SKARB -  WŁASNĄ  TOŻSAMOŚĆ

Codziennie odnotowuje się kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym lub podrobionym dokumentem m.in. do:

- wyłudzenia pożyczki lub innych nienależnych świadczeń,

- wynajmu mieszkania w celu kradzieży lub unikania opłat,

- kradzieży samochodów lub innych wartościowych przedmiotów,

- kradzieży towaru sprzedawanego na raty lub z odroczoną  płatnością,

- zakładania fikcyjnych firm,

- wyłudzania różnych poświadczeń itp.

„ Zgubiłem dokumenty” , „zgubiłem dowód osobisty”, „ukradli mi paszport”-  w takiej sytuacji należy jak najszybciej:

-   zawiadomić niezwłocznie najbliższy organ gminy lub placówkę konsularną i wyrobić nowy dokument. Dokument zgłoszony jako utracony zostanie natychmiast unieważniony  w systemie informatycznym,

-   powiadomić oddział Banku, w którym posiadamy rachunek lub którego jesteśmy stałym  klientem /albo w Banku, który przyjmuje zastrzeżenia od wszystkich/. Powiadomienie polega na złożeniu wniosku o zastrzeżenie dokumentu, Bank wpisuje zastrzeżenie do Centralnej Bazy Danych Systemu Dokumentów Zastrzeżonych. Poprzez system DZ informacje są błyskawicznie przekazywane do wszystkich  banków i instytucji korzystających z Systemu.  Dodatkowe informacje na stronie :  http://www.dokumentyzastrzezone.pl/

-  powiadomić najbliższą jednostkę policji , jeżeli dokument został skradziony.

 

Azbest

wtorek, 22 października 2013 07:48 Opublikowane w Utrzymanie czystości i porządku w Gminie

Gmina Gromnik opracowała Projekt „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gromnik wraz ze szczegółową inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest". Program wraz z inwentaryzacją został wspołfinansowany w ramach ralizacji  zadania wynikającego z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”.
Wykonawca Programu: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, 31-261 Kraków, ul. J. Wybickiego 7.

Małopolska. jak poradzić sobie z problemem azbestu

wtorek, 03 września 2013 06:11 Opublikowane w Z życia Gminy

Szanowni Państwo,

 

Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić Państwa na seminarium* pn.: „Prawidłowe gospodarowanie i bezpieczne usuwanie wyrobów zawierających azbest – możliwości i koszty, które odbędzie się 12 września 2013r. o godz. 10.00
w Starostwie Powiatowym w Tarnowie ul. Narutowicza 38 sala nr 11.                 Na seminarium zostaną poruszone kwestie zarówno zagrożeń jakie niesie za sobą użytkowanie azbestu jak i możliwości finansowania czy aspekty prawne dotyczące tematyki azbestu.

Seminarium skierowane jest  do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Do pobrania:

*udział w seminarium jest nieodpłatny. Organizator zapewnia materiały konferencyjne
oraz poczęstunek w formie przerwy kawowej oraz obiadu.

 

Informacji udziela : Joanna Janek-Hytroś tel. 605 31 80 25, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wypełniony formularz proszę przesłać na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 06.09.2013r.


Patronat Honorowy: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego

Ratujemy kościół pw. Matki Boskiej Gromnicznej w Siemiechowie

Od wiosny bieżącego roku w Siemiechowie realizowane są prace ratunkowe w kościele pw. Matki Boskiej Gromnicznej, mające zabezpieczyć konstrukcję kościoła umożliwiając jego bezpieczne użytkowanie oraz rozpoczęcie prac konserwatorskich.

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (łączna kwota przyznanej dotacji: 900 000 PLN) jest pierwszym etapem prac zaplanowanych przez proboszcza parafii pw. Ofiarowania w świątyni i Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie Bogdana Więcka.